Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Odprawa roczna starogardzkich policjantów
2020.01.27 - Odprawa roczna 1

Odprawa roczna starogardzkich policjantów

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, kierownictwo oraz funkcjonariusze miejscowej jednostki. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej komendy.

27 stycznia br. w starogardzkiej komendzie odbyła się roczna odprawa służbowa, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis. Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim – insp. Bogusław Ziemba w przygotowanej prezentacji podsumował pracę policjantów w 2019 roku. Komendant złożył również podziękowania za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków policjantom i pracownikom cywilnym wszystkich komórek organizacyjnych komendy.

baner 750

W zeszłym roku na terenie powiatu starogardzkiego wszczęto ogółem 3100 postępowań, to o 32 mniej niż w roku 2018. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych zmalała liczba przestępstw kryminalnych, a ich wykrywalność ukształtowała się na poziomie na poziomie 71%. W roku ubiegłym policjanci zatrzymali 41 osób, które były ścigane listami gończymi oraz zakończyli pozytywnie 62 sprawy poszukiwawcze za osobami zaginionymi. Na przestrzeni minionego roku funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki wyeliminowali z ruchu 206 osób, które  zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Policjanci z tego samego wydziału w zeszłym roku przebadali ponad 32.300 kierowców na zawartość alkoholu, to o ponad 1.000 badań więcej niż w 2018 roku. Ponadto mundurowi zatrzymali fakultatywnie za rażące łamanie przepisów Ustawy prawa o ruchu drogowym 53 prawa jazdy, a za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – 101 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami. Na przestrzeni 2019 roku policjanci ze starogardzkiej komendy przeprowadzili łącznie 8 debat społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Podsumowując odprawę Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku pozytywnie ocenił pracę starogardzkich mundurowych, dziękując jednocześnie za wkład w osiągnięte wyniki.

2020.01.27 - Odprawa roczna 2 2020.01.27 - Odprawa roczna 3

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Nie trać czasu na bieganie po Bankach… Eksperci z Luka Finance wytłumaczą Ci wszystko w sprawie kredytów

Wielu z nas nie ma czasu by przejść się po wielu Bankach i wyszukać odpowiednią ...