Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Odprawa roczna starogardzkich policjantów
2020.01.27 - Odprawa roczna 1

Odprawa roczna starogardzkich policjantów

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, kierownictwo oraz funkcjonariusze miejscowej jednostki. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej komendy.

27 stycznia br. w starogardzkiej komendzie odbyła się roczna odprawa służbowa, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis. Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim – insp. Bogusław Ziemba w przygotowanej prezentacji podsumował pracę policjantów w 2019 roku. Komendant złożył również podziękowania za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków policjantom i pracownikom cywilnym wszystkich komórek organizacyjnych komendy.

baner 750

W zeszłym roku na terenie powiatu starogardzkiego wszczęto ogółem 3100 postępowań, to o 32 mniej niż w roku 2018. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych zmalała liczba przestępstw kryminalnych, a ich wykrywalność ukształtowała się na poziomie na poziomie 71%. W roku ubiegłym policjanci zatrzymali 41 osób, które były ścigane listami gończymi oraz zakończyli pozytywnie 62 sprawy poszukiwawcze za osobami zaginionymi. Na przestrzeni minionego roku funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki wyeliminowali z ruchu 206 osób, które  zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Policjanci z tego samego wydziału w zeszłym roku przebadali ponad 32.300 kierowców na zawartość alkoholu, to o ponad 1.000 badań więcej niż w 2018 roku. Ponadto mundurowi zatrzymali fakultatywnie za rażące łamanie przepisów Ustawy prawa o ruchu drogowym 53 prawa jazdy, a za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – 101 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami. Na przestrzeni 2019 roku policjanci ze starogardzkiej komendy przeprowadzili łącznie 8 debat społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Podsumowując odprawę Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku pozytywnie ocenił pracę starogardzkich mundurowych, dziękując jednocześnie za wkład w osiągnięte wyniki.

2020.01.27 - Odprawa roczna 2 2020.01.27 - Odprawa roczna 3

Komentarze

comments

Zobacz również

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Narada roczna poświęcona zagadnieniom ochrony przeciwpożarowej powiatu starogardzkiego za 2019 rok

18 lutego 2020 r. podczas posiedzenia zarządu oddziału powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w ...