Strona Główna / Kronika Policyjna / Odpowiedzą za rozbój i posiadanie narkotyków
STAROGARD GDAŃSKI - ODPOWIEDZĄ ZA ROZBÓJ I POSIADANIE NARKOTYKÓW 2

Odpowiedzą za rozbój i posiadanie narkotyków

Kara do 12 lat więzienia grozi 3 mieszkańcom Skarszew, którzy zostali zatrzymani przez policję za przestępstwo rozboju. Napastnicy pobili swoją ofiarę, a następnie zrabowali telefon oraz portfel z dokumentami, kartą płatniczą oraz znaczną kwotą gotówki w polskiej, jak i zagranicznej walucie. Dodatkowo dwóch z zatrzymanych mężczyzn odpowie również za posiadanie amfetaminy. Przestępcy zostali już przesłuchani, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

11 sierpnia br. do policyjnego aresztu trafiło 3 mieszkańców powiatu starogardzkiego, którzy pobili i okradli 29-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Skarszewach na ul. Starogardzkiej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, napastnicy zaatakowali przypadkowo poznanego mężczyznę, z którym wcześniej razem spożywali alkohol. Jeden z przestępców uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, a następnie mężczyzna był bity po całym ciele. Po obezwładnieniu 29-latka podejrzani zabrali z jego kieszeni telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami, kartą bankomatową i gotówką w kwocie ponad 6 tys. euro, 100 funtów oraz 2600 zł.

Policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Funkcjonariusze ustalili rysopisy sprawców oraz bliższe okoliczności zdarzenia. Sprawą natychmiast zajęli się starogardzcy kryminalni, którzy w wyniku szeroko zakrojonej pracy operacyjnej jeszcze tego samego dnia ustalili personalia oraz zatrzymali sprawców tego rozboju.

Trzej podejrzani w wieku od 19 do 32 lat zostali doprowadzeni do starogardzkiej komendy. W trakcie przeszukania u 2 z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Mundurowi odzyskali również część ze skradzionej gotówki. Wczoraj sąd zadecydował o zastosowaniu wobec sprawców tego przestępstwa tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

starogard gdański usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg.narkotyków,1

Usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg narkotyków

Starogardzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko ...