Strona Główna / Slider - Strona Główna / Oddział ginekologiczno-położniczy w Kociewskim Centrum Zdrowia doposażony w nowe łóżka
nowe-sprzety-medyczne-dla-szpitala-4546

Oddział ginekologiczno-położniczy w Kociewskim Centrum Zdrowia doposażony w nowe łóżka

Około 60 tys. zł zostało przeznaczone na zmodernizowanie oddziału ginekologiczno-położniczego w Kociewskim Centrum Zdrowia. Wszystko dzięki hojności firmy Polpharma, Fundacji Szpitala św. Jana oraz firmie Steico.

Jeszcze do niedawna na oddziale znajdowały się stare, wyeksploatowane łóżka, które były niewygodne szczególnie dla kobiet ciężarnych i po zabiegach. Oddział wyposażono w 18 nowych łóżek dla pacjentek, z czego aż 9 łóżek przekazała firma Polpharma, po 2 łóżka – Fundacja Szpitala św. Jana oraz firma Steico. Natomiast Kociewskie Centrum Zdrowia z własnych funduszy doposażyło Oddział w dodatkowe 5 kompletów.

Nasza działalność związana jest ze zdrowiem człowieka, tak więc wspieranie szpitali, placówek medycznych jest nam szczególnie bliskie. Związek Polpharmy ze starogardzkim szpitalem jest długotrwały – od lat staramy się odpowiadać na potrzeby placówki. Firmy powinny się dzielić tym, co wypracowują i wychodzić naprzeciw potrzebom placówek, ale nade wszystko potrzebom chorych. W związku z powyższym staramy się wspierać placówki w taki sposób, aby pomoc była użyteczna. – Janina Lubawska, konsultant Działu Public Relations Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA.

Łóżka szpitalne to nie jedyny sprzęt przekazany do Szpitala. Oddział Ginekologiczno-Położniczy otrzymał dodatkowo od Fundacji Szpitala św. Jana aparat EKG oraz Lifepack 20E – zaawansowany klinicznie defibrylator, zaopatrzony w liczne funkcje umożliwiające lekarzom i ratownikom szybkie i łatwe zastosowanie terapii.

Zarząd Kociewskiego Centrum Zdrowia jest bardzo wdzięczny za okazaną pomoc. Nowy sprzęt przyczyni się do bezpieczniejszego i dogodniejszego pobytu pacjentek w szpitalu.

foto: powiat.starogard.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego 1

Śmiertelny wypadek w zatoce autobusowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka ...

Remi Dom Seniora