luka
Strona Główna / Finanse / Od 2017 roku Banki będą wymagały 20 % wkładu własnego przy kredycie mieszkaniowym! – Klienci z małymi oszczędnościami nie powinni czekać
luka-art

Od 2017 roku Banki będą wymagały 20 % wkładu własnego przy kredycie mieszkaniowym! – Klienci z małymi oszczędnościami nie powinni czekać

Rok 2016 zbliża się ku końcowi jednak poprzez zmiany jakie narzuciła Komisja Nadzoru Finansów jak zwykle jest to ostatni dzwonek dla tych co szukają kredytów mieszkaniowych z jak najniższym wkładem własnym.

Od 2014 roku Komisja Nadzoru Finansów wprowadziła tzw. Rekomendację S, która dla bezpieczeństwa instytucji finansowych oczekuje od klientów Banku wkładów własnych. Co roku wymóg ten był podwyższany o 5 % a w 2017 roku ma wynieść aż 20 % – informują nas doradcy finansowi z firmy Luka Finance.

Jak dowiadujemy się od doradców Luka Finance zdarzają się Banki, które mimo wymogu w tym roku posiadania 15 % wkładu własnego udzielają kredytów z zaledwie 10 % wkładem własnym. Różnicę 5 % jednak zabezpieczają w postaci dodatkowego kosztu w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, które opłacamy do momentu zejścia do 85 % LTV.

Widzimy więc, że wzięcie kredytu jeszcze w 2016 roku może pozwolić zaoszczędzić sporo pieniędzy w portfelu. Załóżmy, że kupujemy mieszkanie jeszcze w 2016 roku za 250 000 złotych.

Wkład własny w 2016 roku: 10 % wkładu własnego w niektórych Bankach – 25 000 złotych wkładu własnego klienta

Wkład własny w 2017 roku: Nie wiemy jakie procedury przyjmą Banki – według Rekomendacji S to 20 % wkładu własnego czyli 50 000 złotych wymagane od klienta.

Jak więc widzimy dzięki temu, że kredyt weźmiemy w 2016 roku możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, które z całą pewnością przydadzą się na notariusza, podatek od kupna nieruchomości czy na drobny remont lub zakup mebli lub sprzętu AGD/RTV.

Ci, którzy wolą mniej dać Bankowi z całą pewnością powinni zacząć starać się o kredyt już w 2016 roku!

Materiał opracowany we współpracy z www.luka-finance.pl

*Luka Finance to Niezależni Doradcy Kredytowi, którzy doświadczenie zdobywali w dużych polskich miastach współpracując z największymi polskimi i zagranicznymi instytucjami bankowymi i finansowymi. W swojej ofercie posiadają ofertę ponad 27 Banków i SKOK-ów.

Spotkania z Doradcami są bezpłatne. Tu zaoszczędzisz czas i wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie.

Kontakt z Doradcami:

biuro@luka-finance.pl

kom. 600 89 48 27 ; 534 868 377

Komentarze

comments

Zobacz również

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! 16 czerwca będą duże utrudnienia w ruchu

16 czerwca za sprawą Lotto Triathlon Energy mieszkańców Starogardu czekają wielkie emocje sportowe, ale też ...