http://www.abiprint.pl/
Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Obchody 100.lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Pelplinie
plakat

Obchody 100.lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Pelplinie

W całym kraju trwają obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Kulminacyjnym dniem obchodów będzie najbliższa niedziela 11 listopada.

Mieszkańcom gminy Pelplin i gościom, którzy odwiedzą nasze miasto w najbliższy weekend przypominamy zaplanowane wydarzenia w Pelplinie na 100.lecie Niepodległości Polski:

Sobota 10 listopada, od godz. 11.00 Stadion Miejski w Pelplinie – Pelplińskie Centrum Sportu zaprasza na Bieg 100 kilometrów na setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski. . Zapisy na Bieg pod linkiem elektronicznezapisy.pl/event/3189

Niedziela 11 listopada

9.40 Cmentarz parafialny – uroczystość przy pomniku pierwszego Wojewody Pomorskiego

10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny

11.00 Uroczystości przy pomniku na Placu Wolności

Wspólne zdjęcie

12.00 Zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, Niepodległa do hymnu

Niedziela 11 listopada, plac przed Collegium Marianum

18.00 18.00 Pokaz laserowy

Spektakl przestrzenno-graficzny wykorzystujący systemy laserowe z muzyką w tle. Na budynku Collegium Marianum zostanie wyświetlona historia odzyskania niepodległości przez Polskę. Pokaz nawiązuje do rozbiorów Polski, do walki o niepodległość w kolejnych powstaniach, aż do roku 1918, kiedy pojawia się postać Marszałka Piłsudskiego i nadchodzi upragniona wolność. Spektakl świtała i dźwięku zakończony zostanie efektami pirotechnicznymi. Wstęp wolny.

Niedziela 11 listopada, hala sportowa przy Szkole nr 1

19.00 Musical Przebudzenie przygotowany przez zespół Na Cały Głos działający przy Radiu Głos. Scenariusz nawiązuje do okresu zaborów Polski oraz czasy I i II wojny światowej. Główny bohater przechodzi przemianę z osoby obojętnej na sprawy Ojczyzny na odważnego patriotę. W spektaklu weźmie udział ok 40 osób. W scenografii zostaną wykorzystane nowoczesne wizualizacje.

Wtorek 13 listopada, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

12: 00 Przedstawienie patriotyczne „Pisk Orła Białego” przygotowane przez uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, pod kierunkiem pani Wiesławy Szulkowskiej. Wstęp wolny!

Z pozdrowieniami

Piotr Łaga

Komentarze

comments

Zobacz również

starogard gdański usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg.narkotyków,1

Usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg narkotyków

Starogardzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko ...