Strona Główna / Gastronomia / Nowy Rok, Nowa Ja! Czy początek roku to dobry moment by rozpocząć przygodę z dietetykiem?
Bez-nazwy-16

Nowy Rok, Nowa Ja! Czy początek roku to dobry moment by rozpocząć przygodę z dietetykiem?

Wielu z nas ma złe doświadczenia lub swoje przekonania, że rozpoczęcie diety to porzucenie wszystkich dotychczasowych posiłków, które lubiliśmy, zastąpienie ich małymi porcjami opartych na samych warzywach i do tego to nieustające uczucie głodu. Coraz więcej osób w Polsce przekonuje się jednak, że współpraca z wyspecjalizowanym dietetykiem to sama przyjemność i poznawanie zupełnie nowych i doskonałych smaków. Połowa stycznia za nami, a my jesteśmy ciekawi Waszych postanowień noworocznych zwłaszcza tych związanych z poprawą samopoczucia i sylwetki. O tym czy początek nowego roku to by rozpocząć przygodę z dietetykiem rozmawiamy z Aleksandrą Radomską z Poradni Nasza Dieta.

Z jakimi problemami pojawiają się pacjenci w Pani gabinecie?

Najczęściej są to osoby z nadwagą lub otyłością, które chcą zmienić coś w swoim życiu i zadbać o swój wygląd, jak i zdrowie. Otyłość wynika u nich zazwyczaj z nieprawidłowych nawyków żywieniowych lub też jest to efekt pakietu chorób lub zaburzeń hormonalnych (np. nieprawidłowa praca tarczycy). Bardzo często są to też osoby, którym w przeszłości udało się osiągnąć sukces, gubiąc sporo kilogramów w krótkim czasie, jednak masa ciała wróciła z czasem z efektem jo-jo. Zdrowe i rozsądne tempo chudnięcia to 0,5-1 kg na tydzień. Zbyt szybki spadek masy ciała wpływa często na utratę wody i masy mięśniowej w organizmie, a nie pożądanego tłuszczu. Dlatego wszelkie głodówki czy diety restrykcyjne są niedoborowe, wpływają na rozregulowanie pracy metabolizmu i pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)

Jakie błędy żywieniowe spotyka Pani najczęściej u swoich pacjentów?

Najczęstsze błędy, czy też nawyki żywieniowe, które pojawiają się u moich pacjentów to brak regularności posiłków i nieświadome podjadanie między posiłkami, zbyt małe ilości owoców i warzyw w codziennej diecie, nieprawidłowe nawodnienie organizmu, czy też zajadanie się w drugiej części dnia lub godzinach wieczornych. Na rynku pojawia się coraz to więcej wysokoprzetworzonej żywności, o niskiej wartości odżywczej, przepełnionych chemicznymi dodatkami. Niestety wielu z nas nie zwraca uwagi na jakość produktów, jemy zazwyczaj to co mamy szybko pod ręką. Nasz organizm po pewnym czasie odpłaci nam się gorszym samopoczuciem i odpornością, brakiem energii i zmęczeniem. Na całe szczęście są szybkie sposoby by skorygować te złe nawyki.

Jak wygląda wizyta w poradni dietetycznej Nasza Dieta?

W czasie pierwszego spotkania przeprowadzam z klientem wywiad zdrowotno-żywieniowy. Dzięki wynikom badań krwi oraz analizie składu ciała mogę ocenić stan zdrowia i odżywienia organizmu. W czasie spotkania rozmawiamy również o codziennym sposobie odżywiania co pozwala nam ustalić przyczynę otyłości, złych wyników badań lub gorszego samopoczucia. Wspólnie zastanawiamy się jak wyeliminować ją w przyszłości oraz wyznaczamy cel jaki klient chce lub powinien osiągnąć.
Plan żywieniowy przygotowany przeze mnie dostosowany jest indywidualnie do stanu zdrowia oraz uwzględnia preferencje smakowe, umiejętności kulinarne, czy możliwości finansowe i czasowe klienta (nie są tzw. „gotowcami”). W trakcie współpracy spotykamy się regularnie na spotkaniach kontrolnych w czasie których omawiamy przebieg diety i jej efekty. Najważniejsza jest dla mnie satysfakcja klienta i osiągnięcie wyznaczonego celu. Oferuję wsparcie i pomoc przez cały okres współpracy.

W ofercie Poradni Nasza Dieta pojawia się również Poradnia Online- na czym polega współpraca z dietetykiem drogą online?

Dieta Online to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, nie mających czasu na dojazdy bądź też nie ma poradni dietetycznej w ich miejscu zamieszkania, które chciały by skorzystać z pomocy dietetyka. Na podstawie ankiety zdrowotno-żywieniowej przygotuję indywidualny plan żywieniowy. Ankietę możemy wypełnić również wspólnie w trakcie rozmowy telefonicznej lub przez Skype w dogodnym terminie. Efekty diety sprawdzane są na bieżąco w trakcie rozmów w dowolnej formie wybranej przez klienta, tak aby kolejne jadłospisy były jak najbardziej dopasowane do potrzeb.

Co najbardziej ceni sobie Pani w zawodzie dietetyka?

Przede wszystkim to uczucie widząc pacjenta, który z wizyty na wizytę wychodzi z coraz większym uśmiechem na twarzy- mówi dietetyk Aleksandra Radomska.

Połowa stycznia za nami, a my jesteśmy ciekawi Waszych postanowień noworocznych zwłaszcza tych związanych z poprawą samopoczucia i sylwetki. Czy Nowy Rok to dobry moment by rozpocząć przygodę z dietetykiem?

Często chcąc zrzucić zbędne kilogramy, naszym wyznacznikiem jest początek wiosny, czy też zbliżające się wakacje, sylwester lub wesele. Często budzimy się za późno i aby szybko osiągnąć zamierzony cel, stosujemy głodówki lub diety mocno restrykcyjne, na które naszła chwilowa moda w internecie. Wahania masy ciała mogą niekorzystnie wpływać na nasz organizm, odbijając się nie tylko na naszym wyglądzie, ale ogólnym zdrowiu i samopoczuciu, rozregulowując pracę naszego metabolizmu. Z kolei okres jesienno-zimowy u wielu osób sprzyja przybywaniu dodatkowych kilogramów, na skutek mniejszego ruchu i jedzenia więcej. Dlatego warto zmienić nasze podejście do słowa „Dieta” jako chwilowe restrykcje do osiągnięcia krótkotrwałego efektu. Dzięki zdrowemu odżywianiu na co dzień z uwzględnieniem odpowiedniej kaloryczności-nie dopuścimy do gwałtownych wahań naszej masy ciała. Każdy moment jest dobry na rozpoczęcie swojej przygody z odchudzaniem!

Nasza Dieta- Twój sukces!

Nasza Dieta to nie tylko sposób na utratę zbędnych kilogramów, to działanie kompleksowe wpływające na poprawę jakości życia. Korzystając z pomocy dietetyka nauczysz się zdrowo odżywiać co pozwoli Ci utrzymać prawidłową masę ciała przez resztę życia! Zachęcam do kontaktu i skorzystania z aktualnej promocji- tydzień jadłospisu GRATIS przy zakupie diety miesięcznej. Oferta ważna do końca stycznia! Zapisz się!

Happy New Year!

Aleksandra Radomska – Dietetyk
Poradnia dietetyczna „Nasza dieta”
Olsztyn ul. Dąbrowszczaków 39 pok. 303
Elbląg ul. Łowicka 15 (wejście od ul. Ogólnej)
kontakt@nasza-dieta.pl
+48 662 972 682

Więcej informacji znajdziesz na:
www.nasza-dieta.pl
facebook.com/naszadieta/
instagram.com/naszadieta/

Komentarze

comments

Zobacz również

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Narada roczna poświęcona zagadnieniom ochrony przeciwpożarowej powiatu starogardzkiego za 2019 rok

18 lutego 2020 r. podczas posiedzenia zarządu oddziału powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w ...