Strona Główna / Kronika Policyjna / Nietrzeźwy motorowerzysta zderzył się z audi
SONY DSC
SONY DSC

Nietrzeźwy motorowerzysta zderzył się z audi

Podczas minionego weekendu policjanci z Kalisk interweniowali wobec skrajnie nieodpowiedzialnego motorowerzysty, który mimo braku uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwym usiadł za kierownicą jednośladu. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Skarszewy uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku audi i przewrócił się na jezdnię. Funkcjonariusze udaremnili mu kontynuowanie dalszej jazdy. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim został powiadomiony o tym, że w Zblewie na ulicy Głównej doszło do zderzenia motorowerzysty z osobowym audi. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejsce mundurowi, do kolizji doszło, gdy 47-letni kierowca jednośladu stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał  na lewą stronę drogi i uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku audi.

Jak się okazało, mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Badania alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Skarszewy nie posiada uprawnień do kierowania.

Policjanci udaremnili przestępcy drogowemu możliwość kontynuowania dalszej jazdy. W najbliższym czasie mężczyzna  stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 47-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Mimo wielokrotnych apeli o zachowanie trzeźwości w trakcie jazdy, na drogach ciągle dochodzi do licznych zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego! Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów i ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policja - Nadleśnictwo 4

Policjanci i strażnicy leśni dbają o czysty las

Zaśmiecanie lasów na Kociewiu przybiera na sile. Dlatego starogardzcy policjanci oraz strażnicy leśni coraz częściej ...