Strona Główna / Kronika Policyjna / Nietrzeźwy kierowca dachował volkswagenem
policja

Nietrzeźwy kierowca dachował volkswagenem

Starogardzcy policjanci interweniowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Kierujący volkswagenem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Okazało się również, że mieszkaniec Kociewia nie posiadał uprawnień do kierowania. Sprawca tego zdarzenia odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj kilka minut przed godz. 19.00 policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej jaka wydarzyła się w miejscowości Owidz w pobliżu Starogardu Gdańskiego.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 24-letni kierowca volkswagena na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Podczas badania alkomatem okazało się, że mieszkaniec Starogardu Gdańskiego jest nietrzeźwy. Policjanci stwierdzili w jego organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze nałożyli na niego dwa mandaty karne. Pierwszy w wysokości 500 zł za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a drugi 100 zł za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Samochód, którym kierował 24-latek został odholowany na parking.

W najbliższym czasie mężczyzna odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwym. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! 16 czerwca będą duże utrudnienia w ruchu

16 czerwca za sprawą Lotto Triathlon Energy mieszkańców Starogardu czekają wielkie emocje sportowe, ale też ...