Strona Główna / Kronika Policyjna / Nieletni zatrzymani za zniszczenie wiaty przystankowej
policja

Nieletni zatrzymani za zniszczenie wiaty przystankowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wczoraj zatrzymali dwóch nieletnich, którzy przy ulicy Pomorskiej dokonali zniszczenia wiaty przystankowej. Nieletni posługując się metalową rurką, wybili szyby w wiacie. Sprawa dotycząca nieletnich w najbliższych dniach zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

3 stycznia po godzinie 23 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu wiaty przystankowej przy ulicy Pomorskiej. Funkcjonariusze  natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie w pobliżu miejsca zdarzenia zauważyli dwóch młodych mężczyzn ubranych w kominiarki, którzy byli prawdopodobnymi sprawcami tego czynu. Nieletni na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać, jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez policjantów.

baner 750

Okazało się, że są to 15 i 16-letni mieszańcy Starogardu. Policjanci u jednego z nieletnich zabezpieczyli metalową rurkę, którą nieletni posłużyli się do wybicia szyb w wiacie przystankowej.  W najbliższym czasie materiały dotyczące postępowania nieletnich zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduję o losie 15 i 16 latka.

W ostatnim czasie na terenie powiatu starogardzkiego doszło do kilku zdarzeń związanych z wybiciem szyb w wiatach  przystankowych, w związku z tym starogardzcy policjanci prowadzili w godzinach wieczorowo nocnych wzmożone patrole ukierunkowane na zatrzymanie sprawców. W chwili obecnej sprawdzamy czy zatrzymani nieletni sprawcy, dokonali również innych dewastacji wiat przystankowych.

KPP w Starogardzie Gdańskim
mł.asp.M.Szweda

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański-Jechał bez pasów i odpowie za przestępstwo drogowe-zdjęcie poglądowe

Jechał bez pasów i odpowie za przestępstwo drogowe

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ...