Strona Główna / Kronika Policyjna / Motocyklem niedopuszczonym do ruchu potrącił dwie kobiety
policja

Motocyklem niedopuszczonym do ruchu potrącił dwie kobiety

Policjanci z Kalisk zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który na niedopuszczonym do ruchu motocyklu potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Do zdarzenia doszło na początku lutego br. w miejscowości Czarna Woda. Piesze doznały obrażeń ciała i trafiły do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, a prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

Na początku lutego br. dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Czarna Woda. Jak wynikało ze zgłoszenia, jadący w kierunku Zblewa motocyklista potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety.

baner 2

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze ustalili świadków oraz wstępne okoliczności wypadku. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną, sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady mogące pomóc w ustaleniu dokładnego przebiegu tego zdarzenia. Jak ustalili śledczy, 18-latek nie posiadał wymaganej kategorii prawa jazdy, a  motocykl, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu. W wyniku potrącenia 23 i 54-latka doznały obrażeń ciała i trafiły do szpitala.

Podejrzewany o spowodowanie tego wypadku mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Mundurowi z Kalisk przedstawili mu zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego oraz zatrzymali prawo jazdy. Na wniosek funkcjonariuszy, miejscowa prokuratura zastosowała wobec motocyklisty dozór policyjny.

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

fire-and-water-2354583_1920

Czy PPK to dobry program emerytalny dla Polaków? … Od lewego do prawego

W naszym comiesięcznym cyklu „od lewego do prawego” tradycyjnie zadajemy pytania lokalnym politykom z różnej ...

http://www.abiprint.pl/