Strona Główna / Finanse / Młodzi Włosi chcą emigrować do Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Te dwa kraje nie pragną integrować się z Unią Europejską!
1

Młodzi Włosi chcą emigrować do Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Te dwa kraje nie pragną integrować się z Unią Europejską!

Bezrobocie wśród młodzieży we Włoszech wynosi około 35%. Nie ma więc co się dziwić, że wielu z nich szuka emigracji zarobkowej do krajów, gdzie mogą zarabiać dużo i rozwijać swoją karierę zawodową. Okazuje się, że wybierają kraje, które nie chcą się integrować z Unią Europejską.

Blisko 65% młodzieży włoskiej deklaruje gotowość wyjazdu za granicę, jak informuje sondaż przeprowadzony na stronie internetowej „La Repubblica”. Wśród tych osób aż 80% chce wyjechać w przypadku znalezienia atrakcyjnej i dającej gwarancji zatrudnienia. Zdecydowana większość chce wyjechać do Wielkiej Brytanii (41% badanych) oraz Szwajcarii (37%).

Do wyjazdu za pracą skłaniają młodzież nie tylko kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia i niskie zarobki, ale także niewielkie, jak przyznało 40 proc. ankietowanych, możliwości rozwoju zawodowego.

Wielka Brytania niedawno zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej. Charakteryzuje się niskimi podatkami, wysoką kwotą wolną od podatku i małymi barierami biurokratycznymi. Szwajcaria nie wstąpiła do Unii Europejskiej, a co ciekawe w 2001 w referendum Szwajcarzy odrzucili nawet możliwość rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z Unią Europejską. W 2016 roku Szwajcarzy w zdecydowanej większości w referendum odrzucili możliwość otrzymywania przez każdego obywatela 2,5 tys. franków miesięcznie od Państwa.

W 2007 Donald Tusk, by przejąć władzę od rządów PiS, wypowiedział słowa: „Ludzie uciekają zawsze od kraju socjalistycznego do kraju kapitalistycznego. Nigdy odwrotnie”. Szkoda, że na słowach się skończyło, a Polacy, jak i Włosi muszą emigrować do krajów takich jak Wielka Brytania czy Szwajcaria.

t

Rządy PiS z całą pewnością nie zmieniają naszego kraju w kraj kapitalistyczny. Wydaje się, że jedyną siłą polityczną, jaka chce to zmienić i wprowadzić zasady i mądrość obywateli ze Szwajcarii lub Wielkiej Brytanii jest partia Wolność Janusza Korwina-Mikke. Czy Polacy wreszcie zrozumieją tą prostą zależność i wybiorą Bogatą Polskę, do której będą chcieli przyjeżdżać ambitni Włosi i inni europejczycy zamiast imigrantów szukających jedynie socjalnych programów wsparcia?

Komentarze

comments

Zobacz również

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! 16 czerwca będą duże utrudnienia w ruchu

16 czerwca za sprawą Lotto Triathlon Energy mieszkańców Starogardu czekają wielkie emocje sportowe, ale też ...