Strona Główna / Slider - Strona Główna / Lekcja siatkówki z Małgorzatą Glinką – Mogentale
wf (23 of 36)

Lekcja siatkówki z Małgorzatą Glinką – Mogentale

To była nietypowa lekcja wychowania fizycznego. Poprowadziła ją najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wieku – Małgorzata Glinka – Mogentale. W poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku razem z nią ćwiczyło ponad 100 trzecio i czwarto-klasistów ze starogardzkich szkół podstwowych. Zajęcia odbyły się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3. Był to trzeci przystanek projektu „Lekcja WF-u z Siatkówką”.

„Pasją do sportu trzeba się dzielić” – taki cel postawiła sobie Małgorzata Glinką – Mogentale, która w 2017 założyła Fundację Glinka Academy. Postanowiła w ten sposób dzielić się swoim doświadczeniem z najmłodszymi.

– Nie wyobrażałam sobie, że wraz z końcem kariery, siatkówka zniknie z mojego życia. Założyłam Fundację Glinka Academy, by przekazywać swoje doświadczenia najmłodszym. Bo pasją do sportu trzeba się dzielić. Zarażać nią i rozprzestrzeniać, gdzie się tylko da! Dzisiaj z radością obserwują, jak coraz więcej dzieciaków chce się ruszać i wpuszcza sport do swojego życia. Widzę potencjał, widzę zapał i energię, które często prowadzą do wielkich rzeczy, nawet jeśli ktoś nie zdecyduje się zajmować sportem zawodowo – powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy.

baner 004

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Sportu „KaEmKa” znalazło się w gronie 16 klubów, które objęte zostały wsparciem w ramach działań Glinka Academy, a Starogard Gdański stał się jednym z czterech przystanków projektu pn. „Wielkia Lekcja WF-u z siatkówką” w Polsce. Jednak Fundacja Pani Małgosi przede wszystkim wspiera wpisane do programu kluby finansowo i sprzętowo, dotując różne imprezy, wyjazdy, a nawet letnie obozy.

W poniedziałek, 17 czerwca ponad 100 uczniów starogardzkich szkół podstawowych przyszło na Orlik przy SP3, by poćwiczyć wspólnie z Małgorzatą Glinką – Mogentale. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej rozgrzewki.

Następnie dzieci, podzielone na grupy, ćwiczyły na 8 różnych stacjach z ćwiczeniami siatkarskimi. Trening poprowadzili animatorzy oraz wolontariusze przy pomocy trenerów siatkówki z Glinka Academy.

– To wspaniała odmiana lekcji wf-u. Oprócz ćwiczeń, daje mnóstwo radości i uśmiechu – powiedział nauczyciel wf-u Rafał Prus. – Dla mnie najważniejsze jest, by uczniowie pokochali sport, by codzienne lekcje wuefu nie były dla nich przykrą koniecznością. Aby potrafili czerpać radość z wysiłku fizycznego, muszą najpierw ten sport polubić. O to właśnie chodzi w tym programie – dodał trener siatkówki.

Na koniec zajęć uczestniczy mieli okazję zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z jedną z najskuteczniejszych siatkarek świata.

Glinka Academy zadbała też by każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, koszulkę i kilka gadżetów. Małgorzata Glina przekazała też na ręce Renaty Połomskiej naczelnik Wydziału Informacji Społecznej tabliczkę, upamiętniającą dzisiejsze spotkanie.

Do udziału w tym niepowtarzalnym i atrakcyjnym wydarzeniu sportowym uczniów zaprosiła Fundacja Orły Sportu wraz z Glinka Academy. Wielka Lekcja WF-u z Siatkówką to projekt skierowany do dzieci z klas III i IV szkół podstawowych, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Magdalena Dalecka

Komentarze

comments

Zobacz również

klinika art

OPERACJE ZAĆMY w ramach NFZ w Klinice Potocki

„W Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy ...