Strona Główna / Finanse / Kto gorzej spłaca kredyty? Panie czy Panowie…
womens-power-2245108_960_720

Kto gorzej spłaca kredyty? Panie czy Panowie…

W ostatnim czasie wskutek rosnącej roli równouprawnienia wysokie zdolności kredytowe mają zarówno Panie, jak i Panowie. Pytanie brzmi jednak, która płeć jest lepszym klientem dla banków? Kto lepiej spłaca kredyty?

Okazuje się, że z danych BIG InfoMonitor oraz BIK bardziej niesolidni w spłacaniu kredytów są Panowie. Ze wszystkich niesolidnych dłużników stanowią oni grupę aż 61,7%. Kobiety to zaledwie 38,3%.

W dużej mierze może to być spowodowane jednak tym, że to mężczyźni częściej podejmują ryzyko i po prostu częściej zaciągają ryzyko, a co za tym idzie, częściej mogą wpaść w pułapkę zadłużenia. Panie z kolei są raczej bardziej powściągliwe i ostrożne w zaciąganiu ryzykownych kredytów np. na rozwój działalności gospodarczej.

Z danych BIG InfoMonitor wynika, że na 2,68 mln osób, które mają problemy z regulowaniem rat kredytów, pożyczek i bieżących rachunków ponad 1,65 mln stanowią mężczyźni, a 1,03 mln kobiety.

BIG InfoMonitor informuje, że średnie zaległe zadłużenie przypadające na kobietę w Polsce wynosi 20 925 zł. Zdecydowanie przewyższa je średnia Mazowsza – 29 827 zł, Małopolski – 23 809 zł i Pomorza – 21 014 zł. Z kolei najmniejsze średnie zobowiązanie, występuje na Warmii i Mazurach (16 199 zł), w Świętokrzyskiem (16 273 zł) oraz Lubuskiem (16 941 zł).

Rekordzistką zadłużenia wśród kobiet jest 64-letnia warszawianka, która jest zadłużona na 25,5 miliona złotych. Z kolei rekordowo zadłużony mężczyzna ma aż 66 milionów zaległości w bankach.

Czy zatem powstanie Bank tylko dla Pań? Jakby nie patrząc, chyba nie udzielałby zbyt ryzykownych kredytów…

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Senior (37 of 54)

Seniorzy mają nowe miejsce

14 października oficjalnie otwarty został Dzienny Dom SENIOR+ w Starogardzie Gdańskim. Miejsce, w którym osoby ...