Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Koncert Roku w Królewskim Mieście: ANNA JURKSZTOWICZ
anna-jurksztowicz-31

Koncert Roku w Królewskim Mieście: ANNA JURKSZTOWICZ

Stowarzyszenie miłośników muzyki jazzowej „Jazz Fan Club”, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Starostwo Powiatowe Starogard Gdański, Ubezpieczenia Limanówka, Basara, Gmina Wiejska Starogard Gdański oraz Parafia Świętej Katarzyny zapraszają serdecznie na koncert z cyklu Muzyka z Polpharmą w kościele 2018. Wystąpi gwiazda polskiej piosenki Anna Jurksztowicz.

Poniedziałek 19.11.2018 godz.19,30

Kościół Św. Katarzyny

Starogard Gd. Rynek

wstęp wolny

Anna Jurksztowicz to czołowa polska piosenkarka. W latach 1983-1985 współpracowała z czołowym zespołem muzyki gospel Spirituals and Gospel Singers. Z tym zespołem koncertowała w kraju i za granicą m. in.w Szwecji, Niemczech i Rosji.

W 1985 roku na KFPP w Opolu zdobyła Grand Prix w konkursie Premier za „Diamentowy Kolczyk”,a także Nagrodę im. Karola Musioła. Na tym festiwalu w różnych latach zdobywała nagrody za interpretację tak znanych piosenek jak:”Stan pogody”,”Będzie tak jak jest”, „Muszelko ratuj”,czy „ Ja samba”.

Reprezentowała polską piosenkę na międzynarodowych festiwalach w Sopocie, Dreżnie, Curacao,na Łotwie,w Szwecji, Siracusie,w Istambule, Kairze i w Indiach.

Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali m. in.: ”Kingsajz”,”VIP”,”Matki,żony i Kochanki”,”Na dobre i na złe”,”Ranczo” i „Ranczo Wilkowyje”.Nagrała piosenki do filmu „W pustyni i w puszczy”.

Jest ona również wydawcą i producentem muzycznym. Promuje twórczość kompozytorów Polskich.

Komentarze

comments

Zobacz również

ffoto013

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i XV Powiatowe Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego OSP Powiatu Starogardzkiego

15 czerwca 2019 r. w Kaliskach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarniczych ...