Strona Główna / Finanse / KNF idzie z duchem czasu. Pierwsza zgoda w Polsce na wydawanie e-pieniędzy
19366605_133090320604055_2065443096135859020_n

KNF idzie z duchem czasu. Pierwsza zgoda w Polsce na wydawanie e-pieniędzy

Do tej pory nie było takiego przypadku w Polsce. Pierwsza zgodę na wydawanie e-pieniądza uzyskała warszawska spółka Billon Solutions. Zgoda została również udzielona spółce na świadczenia usług płatniczych.

KNF idzie z duchem czasu

Technologia blockchain budzi coraz większe zainteresowanie na całym świecie. W Polsce do tej pory instytucje publiczne z ostrożnością podchodziły do tej rewolucji płynącej z świata.

Wygląda, że coś się zmieniło. Billon Solutions sp. z o.o. jest pierwszym podmiotem, który uzyskał w Polsce licencję instytucji pieniądza elektronicznego, zamierzającym wydawać pieniądz elektroniczny w pełni odpowiadający definicji ustawowej”.

baner 750

Urząd KNF zaznaczył, że poprzez program Innovation Hub oraz w ramach prowadzonych postępowań administracyjnych w przedmiocie wydawanych zezwoleń na działalność licencjonowaną prowadzi otwarty dialog z podmiotami ubiegającymi się o takie zezwolenia.

Pod pojęciem pieniądza elektronicznego rozumie się wartość pieniężną przechowywaną elektronicznie, w tym magnetycznie, wydawaną, z obowiązkiem jej wykupu, w celu dokonywania transakcji płatniczych, akceptowaną przez podmioty inne niż wyłącznie wydawca pieniądza elektronicznego. Zgodnie z ustawą o usługach płatniczych, wydawca pieniądza elektronicznego jest obowiązany umożliwić, na żądanie posiadacza, wykup pieniądza elektronicznego w każdym czasie, według wartości nominalnej.

Czy zatem już wkrótce w Polsce zapanuje moda na e-pieniądz?

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

stock-1863880_1920

Średnie firmy chcą inwestować, mikro wolą nie ryzykować

„Czasami twoja najlepsza inwestycja to ta, do której nie doszło” – tą biznesową maksymą Donalda ...