Strona Główna / Kronika Policyjna / Kierował bez uprawnień, był pijany i poszukiwany
policja

Kierował bez uprawnień, był pijany i poszukiwany

Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierowca mazdy, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy ze Starogardu Gdańskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 21-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz jest poszukiwaną listem gończym.

W poniedziałek kilka minut przed godz. 22.00 starogardzcy policjanci w czasie patrolowania miasta zauważyli jadącą ze znaczną prędkością mazdę. Kierowca tego auta na widok radiowozu energicznie skręcił w pobliską ulicę. Policjanci ruszyli w jego kierunku i zatrzymali do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,81 promila w organizmie.

Mężczyzna jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat więzienia. 21-latek odpowie również za kierowanie autem mimo braku uprawnień za co grozi grzywna w wysokości 500 zł. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz jest poszukiwany listem gończym przez Sad Rejonowy w Kościerzynie w celu odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności lub zapłacenia grzywny w wysokości 800 zł.

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! 16 czerwca będą duże utrudnienia w ruchu

16 czerwca za sprawą Lotto Triathlon Energy mieszkańców Starogardu czekają wielkie emocje sportowe, ale też ...