Strona Główna / Polecamy / Karnawał w Nicei? Czemu nie!
nice-2775693_960_720

Karnawał w Nicei? Czemu nie!

Przy obecnych możliwościach możemy bawić się nie tylko w swoim mieście, kraju, ale nawet za granicą. Karnawał w Nicei odbędzie się pod nazwą Król Kosmosu. Oprócz samego karnawału czeka o wiele więcej innych atrakcji na Riwierze francuskiej. W tym samym czasie odbywa się m.in. Święto Cytryny.

O karnawale:

Co roku do Nicei przyjeżdżają tłumy turystów, aby uczestniczyć w tej wyjątkowej zabawie karnawałowej. W tym roku zabawa potrwa od 17 lutego, do 3 marca. Zgodnie z tamtejszym zwyczajem, karnawał w Nicei ma swojego Króla, tym razem będzie to Król Energii. Ulicami stolicy Lazurowego Wybrzeża przejdą kolorowe parady karnawałowe.

W dzień można wziąć udział w „bitwie kwiatowej” na Promenadzie Anglików, podczas której turyści i mieszkańcy zostaną hojnie obsypywani świeżymi kwiatami, prawdopodobne mimozą, która kwitnie w tym okresie.

Wieczorem na głównym placu Nicei – Placu Massena odbędzie się huczna parada z muzyką na żywo, przejściem ogromnych, karykaturalnych postaci oraz występami tanecznymi.

Więcej informacji: http://www.nicecarnaval.com/en/

Średnia temperatura na przełomie lutego/marca wynosi około 15 stopni Celsjusza.

Dodatkowe atrakcje:

W Menton odbędzie się Święto Cytryn, w tym samym okresie co Karnawał. Nawet nie macie pojęcia, jakie budowle można zrobić z cytrusów! Naprawdę warto zobaczyć.  Więcej informacji: https://www.fete-du-citron.com/programme-fete-du-citron/

 

Promenada Anglików – to najbardziej znana promenada ciągnąca się przez około 7 km. Znajduje się przy Morzu Śródziemnym. Możliwe, że znajdzie się na liście dziedzictwa UNESCO.

Cours Saleya – bardzo popularny skwer, gdzie od wtorku do niedzieli rozkłada się targ kwiatowo-warzywny. Można próbować najróżniejszych owoców i warzyw, cieszyć się pięknymi otaczającymi ciepłymi kolorami.

Wzgórze Zamkowe – tutaj znajdziemy pozostałości dawnego miasta założonego jeszcze przez Greków,a także ogród botaniczny ze sztucznym wodospadem, a do tego przepiękny widok z około 100 m

Jeśli chodzi o jedzenie, to do specjalności należy znana sałatka nicejska, na którą składają się różne gatunki sałaty, rzodkiewka, cebula, jajko, tuńczyk, pomidory i oliwki, polana sosem vinegrette.

Koniecznie należy też spróbować socca. To placek z ciecierzycy, oliwy z oliwek i soli. Kupimy go w restauracjach, barach, jak i na ulicach.

Jak dostać się do Nicei?

Najszybciej samolotem. Na przełomie lutego i marca są bardzo korzystne ceny. Bilety z warszawskiego lotniska Chopina (Okęcie) zaczynają się już od 178 zł w dwie strony!

Nocleg znajdziecie np.  tutaj: https://www.booking.com/city/fr/nice.html?aid=383404

Komentarze

comments

Zobacz również

klinika art

OPERACJE ZAĆMY w ramach NFZ w Klinice Potocki

„W Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy ...

http://www.abiprint.pl/