Remi Dom Seniora
Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Już w niedzielę 27. Finał WOŚP. Zobacz jakie atrakcje na nas czekają
Bez nazwy-1

Już w niedzielę 27. Finał WOŚP. Zobacz jakie atrakcje na nas czekają

Po raz 27 zagra najgłośniejsza Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy dla „Dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Już 13 stycznia, czyli w niedzielę, odbędzie się wielki finał. Przy okazji czeka na nas wiele atrakcji.

Jedną z pierwszych atrakcji będzie uliczny Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Już po raz trzynasty przebiegniemy na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy. Widzimy się na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny o godz. 12:00.

Następnie ludzie, którzy nie znają takie pojęcia jak zimno, którym jest gorąco nawet gdy za oknem jest minusowa temperatura rozgrzeją nas pokazem rozgrzewki i kąpieli w basenie zimnej wody. Grupa Star Mors wykapie się w basenie na parkingu przed SCK o godz. 14:30.

O 15:00, rozpocznie się turniej piłki nożnej. Po raz kolejny Młodzieżowa Rada Powiatu Starogardzkiego organizuje Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych będzie można zobaczyć: Radę Miasta, Radę Powiatu, Młodzieżową Radę Miasta i Młodzieżową Radę Powiatu. Kibice będą mogli zakupić losy i wygrać atrakcyjne nagrody. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na WOŚP.

Od godziny 15:00 do 19.40 w Galerii Neptun odbywać się będą występy artystyczne oraz licytacje zorganizowane przez Starogardzkie Centrum Kultury, które uświetnią tegoroczne granie Orkiestry.
O godz. 17:00 już po raz piąty będzie można wylicytować 4 godziny pracy Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka. Więcej o tej licytacji TUTAJ

A na koniec, tradycyjnie puścimy światełko do nieba. To tradycyjny, krótki pokaz fajerwerków, towarzyszący finałom od samego początku. To też happening, w trakcie którego, w tej jednej chwili wszyscy, którym bliskie są idee WOŚP, wysyłają w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni, czy sztucznych ogni.

W zeszłym roku zebraliśmy ponad 126 mln zł, w tym roku z pewnością zbierzemy jeszcze więcej!

Komentarze

comments

Zobacz również

ffoto013

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i XV Powiatowe Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego OSP Powiatu Starogardzkiego

15 czerwca 2019 r. w Kaliskach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarniczych ...