Strona Główna / Slider - Strona Główna / Już w najbliższy weekend odbędzie się bieg WOŚP: Policz Sie Z Cukrzycą I Ucz Się Pierwszej Pomocy
wosp-12-bieg

Już w najbliższy weekend odbędzie się bieg WOŚP: Policz Sie Z Cukrzycą I Ucz Się Pierwszej Pomocy

Już w najbliższy weekend odbędzie się coroczny bieg w ramach akcji WOŚP, nawiązujący do udzielania pomocy osobom chorym na cukrzycę. Trasa liczy 5 km. Także ubieramy się w odpowiedni strój i ruszamy!

14 stycznia 2018r. odbędzie się kolejny 26 Finał WOŚP. Z tej okazji już po raz dwunasty organizowany jest bieg na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy. W Starogardzie Gd. taki bieg odbędzie się po raz drugi na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny.

Zapisy będą możliwe w dniu imprezy od godz. 10.45 do 11.45.
Uczestnicy będą mogli zmierzyć sobie jeszcze przed biegiem poziom cukru we krwi, a po biegu posłuchać o leczeniu cukrzycy u kobiet w ciąży, zobaczyć, w jaki sposób prawidłowo udziela się pierwszej pomocy oraz posłuchać zaleceń dietetyka.

O 13.55 odbędzie się losowanie 3 pakietów badań laboratoryjnych dla uczestników biegu.

Komentarze

comments

Zobacz również

Prezydent-ślubowanie-752x440

Prezydent Miasta złożył ślubowanie

19 listopada, podczas I sesji Rady Miasta VIII kadencji, Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak złożył ...