Remi Dom Seniora
Strona Główna / Slider - Strona Główna / Już w najbliższą niedzielę zakaz handlu. Gdzie będzie można zrobić zakupy?
sklep (1)

Już w najbliższą niedzielę zakaz handlu. Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Już w najbliższą niedzielę zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca, przypada pierwsza niedziela z zakazem handlu. Ustawa ta już od początku procedowania budzi wielkie emocje i kontrowersje. W mediach można przeczytać wiele zmian i rozwiązań, jakie wprowadzają sklepy, by przygotować się do tej zmiany. Jak w tej nowej sytuacji zachowają się sklepy w naszym mieście?

O zmiany wynikające z wprowadzenia ustawy zapytaliśmy Galerię Neptun:

W odpowiedzi otrzymaliśmy: „Nasi „wybrani” Najemcy traktują najbliższe terminy z zakazem handlu jako test. W ciągu miesiąca, dwóch zweryfikują pod względem biznesowym, czy opłaca się w te niedziele otwierać dany punkt, czy też nie. My jako centrum handlowe dajemy im taką możliwość i w żaden sposób nie wpływamy na funkcjonowanie tych podmiotów w tych dniach.

W galerii otwarte będą punkty gastronomiczne, rozrywkowe, apteka, czy kwiaciarnia – razem 12 podmiotów, które według ustawy mogą prowadzić działalność w naszym centrum.”

W niedzielę 11 i 18 marca w godzinach 10-16 otwarta będzie Apteka „Euro” . Od 10 do 20 będzie można odwiedzić Salę zabaw „Honolulu” Neptun Gym Fitness, Kwiaciarnię Flower Room, Alanya Kebab, Carte Dor, Grycan, Herbaciarnię Filiżanka, KFC, piekarnię-cukiernię Kropek oraz Telepizzę. Czynne będzie oczywiście również kino Cinema City.

Również inne większe sklepy w naszym mieście poczyniły zmiany w kierunku ułatwienia zakupów klientom. Biedronki oraz Lidle wydłużają swoje godziny pracy w piątek, oraz w sobotę do 22 (Lidl) oraz 23 (niektóre z biedronek).

Co mają zrobić ci, którzy mimo zakazu, będą chcieli zrobić pilne zakupy w niedzielę? Im pozostaną sklepy mieszczące się na dworcach, stacje benzynowe oraz sklepy prowadzone przez właścicieli.

W które niedziele sklepy będą zamknięte?

Zgodnie z nową ustawą w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Jednak nie zawsze będzie to regułą. W marcu punkty handlowe będą zamknięte 11 i 18 dnia miesiąca. Kolejne niedziele z zakazem handlu to :

1 IV (Wielkanoc), 8 IV, 15 IV, 22 IV, 13 V, 20 V, 10 VI, 17 VI, 8 VII, 15 VII, 22 VII, 12 VIII, 19 VIII, 9 IX, 16 IX, 23 IX, 14 X, 21 X, 11 XI, 18 XI, 9 XII, 16 XII.

Zakaz handlu w następnych latach będzie miał tendencję rosnącą. W tym roku obejmie w sumie 23 niedziele, w 2019 – 37, natomiast w 2020 wszystkie z wyjątkiem: dwóch niedziel handlowych przed świętami Bożego Narodzenia, jednej niedzieli przed Wielkanocą i czterech ostatnich niedziel stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Łącznie handel w niedziele będzie zakazany w 45 niedziel 2020 roku.

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od ...