Strona Główna / Slider - Strona Główna / Już niedługo uczcimy wydarzenia z okresu II wojny światowej – Biegiem Szpęgawskim
48370663_1130996073748544_2191157684374339584_n

Już niedługo uczcimy wydarzenia z okresu II wojny światowej – Biegiem Szpęgawskim

Trasa biegu rozpoczyna się w Lesie Szpęgawskim. Bieg będzie miał na celu upamiętnienie przykrych wydarzeń które miały miejsce podczas II wojny światowej. To właśnie w tym rejonie Niemcy wymordowali około 5-7 tysięcy Polaków.

Trasa biegu liczy ok. 5,5 km i biegnie drogą nr 22 Tczew – Chojnice.

Start z drogi nr 22 w Lesie Szpęgawskim. Meta na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Profil trasy łagodny z jednym podbiegiem na 5 km od startu. Bieg odbywa się przy ruchu częściowo ograniczonym prawostronnym.

baner 2
Bieg Główny poprzedzają biegi towarzyszące, w których startują dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W godzinach porannych odbędą się biegi dziecięce. Młodzi sportowcy będą mogli załapać „sportowego bakcyla” na dystansach od 400 do 1000 metrów. Wszystkie biegi dziecięce są bezpłatne, podobnie jak specjalne atrakcje m.in. „Miasteczko Decathlon” oraz stoiska gastronomiczne, których także nie zabraknie. Specjalnie dla nich przygotowane zostanie strefa sportowych zabaw, gdzie po swoim biegu będą mogli kontynuować aktywne szaleństwa.

Dzięki sponsorowi tytularnemu biegów towarzyszących firmie OLA Kaliska organizator przygotował tez dla wszystkich uczestników medale, upominki, a dla najszybszych nagrody.

W tym roku organizatorzy przygotowali aż 1000 pakietów z nadzieją, że finiszerów 36. edycji będzie zdecydowanie więcej. Na mecie każdy będzie mógł dołożyć do swojej kolekcji piękny, odlewany medal.

Start 7 kwietnia 2019 roku – Starogard Gdański, ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1.
Biuro zawodów czynne tylko w dniu imprezy w godzinach 8.00 – 15:00 – Ośrodek Sportu i Rekreacji – hala sportowa na terenie OsiR-u.

Elektroniczne zapisy ruszają 1 kwietnia: https://elektronicznezapisy.pl/event/3222/strona.html

Komentarze

comments

Zobacz również

klinika art

OPERACJE ZAĆMY w ramach NFZ w Klinice Potocki

„W Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy ...