Strona Główna / Kronika Policyjna / Jechała na kapciu i podwójnym gazie
Starogard Gdański - 1Jechała na kapciu i podwójnym gazie

Jechała na kapciu i podwójnym gazie

Dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena z uszkodzonym przednim kołem. Jak się okazało, kierująca tym autem kobieta była nietrzeźwa i jechała na tzw. kapciu. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierującej otrzymane kilka miesięcy wcześniej prawo jazdy oraz uniemożliwili kontynuowanie dalszej jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w czasie patrolowania ulicy Kościuszki zauważyli jadącego volkswagena polo, który poruszał się na tak zwanym kapciu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z 18-latką, która kierowała tym pojazdem, policjanci wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że kobieta w czerwcu br. odebrała swoje pierwsze prawo jazdy, a już po kilku miesiącach zdecydowała się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Mundurowi uniemożliwili mieszkance Starogardu Gdańskiego możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Policjanci wręczyli kobiecie pokwitowanie za zatrzymane prawo jazdy.

W najbliższym czasie 18-latka stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

ffoto013

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i XV Powiatowe Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego OSP Powiatu Starogardzkiego

15 czerwca 2019 r. w Kaliskach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarniczych ...