Strona Główna / Kronika Policyjna / Jazdę z amfetaminą zakończył w areszcie
STAROGARD GDAŃSKI – JAZDĘ Z AMFETAMINĄ ZAKOŃCZYŁ W ARESZCIE

Jazdę z amfetaminą zakończył w areszcie

Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który podróżował osobowym fordem z amfetaminą w portfelu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej za niesprawne oświetlenie auta. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany przez prokuraturę.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego patrolując miasto nocą, zauważyli osobowego forda jadącego ulicą Mickiewicza, który miał niesprawne światła STOP. Funkcjonariusze zatrzymali to auto do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania okazało się, że 26-latek, który jechał tym autem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

baner 750

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia aktualnego miejsca zamieszkania. Dodatkowo podczas przeszukania mundurowi znaleźli w portfelu kierowcy zawiniątko z białym proszkiem. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to amfetamina. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Mieszkaniec gminy Zblewo został doprowadzony do komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

klinika art

OPERACJE ZAĆMY w ramach NFZ w Klinice Potocki

„W Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy ...

https://dragondeweloper.pl/