Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / Jakie nowe okazyjne podróże czekają do zrealizowania? Czas na Aarhus
3785514734_9453dea979_z

Jakie nowe okazyjne podróże czekają do zrealizowania? Czas na Aarhus

Tym razem prezentujemy propozycję lotu do Danii, a dokładnie Aarhus. Jest to drugie co do wielkości miasto w tym kraju, położone na piękny Półwyspie Jutlandzkim. Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na miłe spędzenie czasu właśnie tutaj.

Bilety lotnicze do Aarhus i z powrotem możemy kupić już za 58 zł w tą i z powrotem. Przykład:

1

Dlaczego warto odwiedzić Aarhus? Co zobaczyć?

W Danii, jako waluta obowiązuje korona duńska. 1 DKK=0,5587 zł.

Temperatura jest bardzo zbliżona do naszej, więc póki co trzeba ubierać się ciepło.

Muzea:

Muzeum Aros: Jest to jedno z najbardziej znanych duńskich muzeów sztuki XIX-wiecznej i współczesnej. Znajdziemy tu wiele intrygujących dzieł m.in. wystawy malarzy z grupy CoBrA. Zobaczymy tu również widok od którego serce będzie aż bolało – porysowane Lamborghini :)

Dorośli za bilet wstępu zapłacą 130 DKK, dzieci i młodzież do 18 roku życia do muzeum wchodzą za darmo.

Den Gamle By – skansen: To muzeum warto odwiedzić, żeby zobaczyć jak Aarhus wyglądało kiedyś. Możemy zobaczyć tutaj eksponaty z lat 20. po lata 70. Kupując bilet wchodzicie do zupełnie innej rzeczywistości, cofacie się w czasie i w przestrzeni.

Dorośli za bilet wstępu płacą od 75 do 135 DKK (w zależności od sezonu), dzieci i młodzież do 18 roku życia do muzeum wchodzą za darmo.

Moesgaard Museum: Nowoczesne muzeum historyczno-współczesne. Zwiedzanie połączone jest z zajęciami interaktywnymi i multimediami. Można spędzić tu ciekawie naprawdę dużo czasu. Zobaczymy tu jak wyglądała epoka brązu, epoka żelaza czy era Wikingów.

Wejście do muzeum potocznie mówiąc MoMu jest płatne – dorośli za bilet wstępu zapłacą 130 DKK, dzieci i młodzież do 17 roku życia do muzeum wchodzą za darmo.

Możemy przejść się również po pięknych parkach m.in.:

Marselisborg – jeżeli w Pałacu nie ma królowej Małgorzaty II (zazwyczaj bywa latem) to możemy przespacerować się po pięknych ogrodach. Sam pałac jest traktowany jako prywatne mieszkanie i nie jest dostępny do zwiedzania.

Miasto i jedzenie:

Dzielnica Latinerkvarteret:

Tutaj zobaczymy historyczny przekrój, stare duńskie domy a tuż obok centra handlowe. Znajdziemy tu również mnóstwo kawiarni, barów, restauracji.

Co ciekawe w 2017 roku Aarhus zostało Europejską Stolicą Gastronomii. Tak więc od tego momentu co jakiś czas odbywają się tu mistrzostwa w przygotowywaniu pysznego jedzenia. Warto się na któreś załapać i posmakować czegoś pysznego!

Do najsłynniejszych przysmaków należą:

Smørrebrød – czyli tradycyjne duńskie kanapki. Bazę stanowi (jada je się o każdej porze dnia, nie tylko na śniadanie) kromka ciemnego chleba posmarowana masłem lub innym tłuszczem, a potem to już tylko wasza smakowa fantacja: krewetki z jajkiem i majonezem, pasztet, tuńczyk, pieczeń wołowa lub wędzony śledź.

Hot-dogi – Duńczycy lubują się w hot-dogach. Najpyszniejsze znajdziemy w Aarhus Central Food Market. Spotkamy się tu z jedzeniem właściwie z całego świata.

Kawa: Jeśli na kawę to tylko do Great Coffee. Po kawie wypitej tutaj już żadna inna nie będzie ci tak dobrze smakować. Kawiarnię powadzi Søren Stiller Markussen, barista już niejednokrotnie nagradzany za swoje zdolności, w kraju i na świecie. Na sposób parzenia kawy można patrzeć bez końca.

Nocleg możemy znaleźć na stronach:

www.booking.com 

www.trivago.pl

www.findhotel.pl

www.noclegi-online.pl

www.kayak.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego 1

Śmiertelny wypadek w zatoce autobusowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka ...