Strona Główna / Finanse / Ilu Ukraińców jest w Polsce? Gdzie mieszka ich najwięcej? Z jakich banków korzystają najchętniej? – zobacz raport
building-2762319_960_720

Ilu Ukraińców jest w Polsce? Gdzie mieszka ich najwięcej? Z jakich banków korzystają najchętniej? – zobacz raport

Od kilku lat trwa spora imigracja zarobkowa mieszkańców Ukrainy do Polski. Przypomina to falę emigracji Polaków na Wyspy. A jak to wygląda w liczbach? – postanowiła to sprawdzić firma Selectivv, który możemy znaleźć na stronie bankier.pl

Więcej mężczyzn niż kobiet

Firma Selectivv przeprowadziła niezwykle ciekawe badanie, analizując dane o użytkownikach telefonów komórkowych, aplikacji internetowych. By zebrać dane, badano posiadaczy karty SIM polskiego operatora, ale posiadającego ustawiony język rosyjski lub ukraiński, które jednocześnie przynajmniej raz były na terenie Ukrainy w 2018 roku i zmieniły polską kartę na ukraińskiego operatora.

baner 2

Po zebraniu danych wynika, że w Polsce przebywa 1,25 miliona Ukraińców. Największe skupiska osób pochodzących zza wschodniej granicy to Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Lublin i Katowice. W Warszawie szczególną popularnością wśród Ukraińców cieszą się Praga, Ursynów oraz Wesoła i okolice miasta – Sulejówek.

Spore rzesze Ukraińców przebywają również koło Radomia.

Więcej jest mężczyzn w skali kraju, 56%. Co jednak ciekawe w większych miasta przewagę mają Ukrainki.

Banki, które najbardziej korzystają na nowych klientach zza Wschodu to PKO BP, Pekao SA i Mbank. Tu najwięcej Ukraińców korzysta z aplikacji mobilnych.

67 proc. osób z Ukrainy przebywających w Polsce jest w wieku reprodukcyjnym. W wieku 21-30 lat jest 38 proc. Ukraińców i Ukrainek, a w wieku 31-40 lat – 29 proc. Mniej liczna jest populacja osób w wieku 41-50 lat i wynosi ok. 15 proc.

Czy zatem w związku z wyjazdami Polaków w naszym kraju coraz większy procentowy udział będą stanowili obywatele Ukrainy?

Red. źródło Bankier.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

stock-1863880_1920

Średnie firmy chcą inwestować, mikro wolą nie ryzykować

„Czasami twoja najlepsza inwestycja to ta, do której nie doszło” – tą biznesową maksymą Donalda ...