luka
Strona Główna / Finanse / Ilu Polaków tyle kart płatniczych
wallet-908569_960_720

Ilu Polaków tyle kart płatniczych

Czy zastanawiałeś się, ile funkcjonuje w Polsce kart płatniczych? Z tym pytaniem w milionerach nie powinieneś mieć problemu, gdyż jak mówią dane NBP ilu Polaków tyle kart płatniczych …

Karty płatnicze w Polsce się stały codziennością. Korzystamy z nich coraz częściej, a powoli to gotówka wydaje się odchodzić do historii….

Nie dziwi więc fakt, że kart płatniczych w Polsce jest bardzo dużo. Jak podał Narodowy Bank Polski, liczba kart pod koniec trzeciego kwartału wynosi 38 milionów 513 tysięcy 266 sztuk.

Zdecydowana większość tych kart to karty klientów indywidualnych. Firmowych jest bardzo mało. Jak poinformował NBP, 90,5 proc. kart, czyli 34 mln 873 tys. 653 to karty wydane dla klientów indywidualnych, a pozostałe 9,5 proc., czyli 3 mln 639 tys. 613 to karty wydane klientom biznesowym. Spośród wszystkich kart 79,5 proc. stanowiły te z możliwością płatności zbliżeniowej.

Z danych NBP wynika, że 78,2 proc. stanowiły karty debetowe, 15,3 proc. – zaś karty kredytowe, 5,9 proc. – przedpłacone, a 0,6 proc. – obciążeniowe. – czytamy w informacji Polskiej Agencji Prasowej.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Kurki-48 _ kopia

Ćwierć wieku starogardzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Działają od 25 lat. Kultywują blisko siedemsetletnią tradycję polskich bractw kurkowych. Promują przy tym miasto ...

luka