Strona Główna / Finanse / Grupa Żywiec przejmuje Browar Namysłów za 500 milionów złotych
piwo

Grupa Żywiec przejmuje Browar Namysłów za 500 milionów złotych

Do konsolidacji na rynku dochodzi nie tylko na rynku bankowym. Spore zmiany zaczynają zachodzić również na rynku browarów. Informacją dnia jest to, że Grupa Żywiec przejmie Browar Namysłów za kwotę 500 milionów złotych podaje Polska Agencja Prasowa.
Do przejęcia dojdzie poprzez umowę z Chicago Poland Investemnt Group od której Grupa Żywiec nabędzie 100 % udziałów Browaru Namysłów. Cena podstawowa transakcji ma wynieść 500 milionów złotych.

Może ona ulec jednak korekcie o nakłady kapitałowe, faktyczny dług netto, kapitał obrotowy, wyliczone po zamknięciu transakcji i nabyciu własności udziałów, a także przy uwzględnieniu ostatecznego wyniku finansowego spółki. Transakcja zostanie w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Potrzeba jeszcze zgody Prezesa UOKiK.

Browar Namysłów to regionalna firma piwowarska warząca swoje piwa w browarach w Namysłowie i Braniewie w ilości około 1,7 mln hl piwa rocznie. Do głównych marek Browaru Namysłów zalicza się Namysłów, Braniewo, Zamkowe oraz Kuflowe, które należą do najszybciej rosnących na rynku piwa segmentów specjalności i piw regionalnych.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

c700x420

Saunowanie, a później kąpiel w morzu – taka atrakcja w Sopocie!

Gdyby ktoś ci powiedział, że w grudniu będziesz kąpać się w Bałtyku, to pewnie zacząłbyś ...