Strona Główna / Finanse / Grupa Coca- Cola Polska wpłaciła w 2016 roku 1,2 miliarda złotych podatków do Skarbu Państwa. Zatrudnia 2172 pracowników!
coca-cola

Grupa Coca- Cola Polska wpłaciła w 2016 roku 1,2 miliarda złotych podatków do Skarbu Państwa. Zatrudnia 2172 pracowników!

Często słyszymy o firmach zagranicznych, które unikają płacenia w Polsce podatków i stosują różne kruczki prawne, by tego dokonać. Z całą pewnością takiej postawy nie wyznaje polski oddział słynnej grupy Coca-Coli, o czym świadczą wyniki, jakimi pochwalił się koncern w ostatnim czasie.

Jak czytamy z danych dzięki działalności produkcyjno – dystrybucyjnej wkład spółek z systemu Coca- Cola w polskie PKB wyniósł aż 2,6 miliard złotych, co stanowiło 0,14% PKB. Wpływy z podatków wyniosły 1,2 miliarda złotych, a 74% z każdej złotówki wydawane na produkty Coca-Coli zostaje w Polsce.

Wszystko przez to, że firma aktywnie inwestuje by produkty sprzedawane w Polsce były też u nas produkowane. System firm Coca-Cola w Polsce, składający się ze spółek Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. i Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., od ponad 25 lat kontynuuje inwestycje na polskim rynku. Od 2012 roku firmy zainwestowały w Polsce tylko w infrastrukturę 435 mln zł, podała firma.

„System Coca-Cola wpływa na polską gospodarkę także poprzez tworzenie miejsc pracy. W 2016 roku firmy zatrudniały bezpośrednio 2 172 pracowników, a każde miejsce pracy w systemie przyczyniło się dodatkowo do powstania sześciu kolejnych stanowisk w łańcuchu dostaw i wśród partnerów handlowych, łącznie tworząc 15 230 miejsc pracy” – czytamy dalej w komunikacie.

Jak więc widzimy, są na naszym rynku firmy zagraniczne, które potrafią potraktować partnerski kraj zgodnie z dobrymi zasadami współpracy, a nie tylko jako miejsce do wyprowadzania środków do centrali zagranicznej. Oby przybywało takich przykładów na rynku.

Red. źródło stooq.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! 16 czerwca będą duże utrudnienia w ruchu

16 czerwca za sprawą Lotto Triathlon Energy mieszkańców Starogardu czekają wielkie emocje sportowe, ale też ...