Strona Główna / Kronika Policyjna / Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier
policja

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Celnego w Kwidzynie zabezpieczyli pięć nielegalnych automatów do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę blisko 60 tys. zł. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 16 maja br. zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym funkcjonariusze, podczas kontroli lokalu na terenie Starogardu Gdańskiego ujawnili nielegalne urządzenia do gier losowych.

Wspólne działania mundurowych z miejscowej jednostki z funkcjonariuszami Oddziału Celnego w Kwidzynie doprowadziły do zabezpieczenia pięciu nielegalnych automatów do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę blisko 60 tys. zł. Urządzenia zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawie.

Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o grach hazardowych przewiduje karę grzywny do 720 stawek dziennych oraz karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

comments

Zobacz również

ffoto013

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i XV Powiatowe Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego OSP Powiatu Starogardzkiego

15 czerwca 2019 r. w Kaliskach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarniczych ...