Strona Główna / Polecamy / Drużyna Deyny znów wygrywa i gromi rywali. Za nami wspaniałe piłkarskie spotkanie z okazji Deyna’70
DSC_0127

Za nami cudowna niedziela w Starogardzie Gdańskim z okazji 70 urodzin najsłynniejszego starogardzianina Kazimierza Deyny. Świętowania nie było końca a zaczęło się od wspaniałego meczu drużyny Deyna Team naszpikowanej gwiazdami z reprezentacją TVP.

Przed spotkaniem doszło do odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej solenizantowi. Dokonali tego Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz przedstawiciele sponsorów Pani Iwona Mostowska z Grupa LOTOS i Pani Urszula Drukort- Matijaszuk z Grupy ENEA. Dzięki tym dwóm dużym firmom urodziny Pana Kazimierza Deyny mogły przebiegać na tak dużą skalę.

Po godzinie 16-tej licznie zgromadzeni starogardzianie mogli zobaczyć pojedynek Deyna Team z reprezentacją TVP. Po stronie Deyna Team zagrały takie gwiazdy jak Maciej Żurawski, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek, Radosław Michalski czy Maciej Szczęsny. Byli reprezentanci Polski pokazali, że dalej dysponują niebywałą formą. Maciej Żurawski co chwile popisywał się bramką w pierwszej połowie ustrzelając aż 4 bramki w pierwszej połowie. Niezwykle piękną bramką zza pola karnego strzelił Tomasz Kłos, który nie dał szansy legendarnemu Janowi Tomaszewskiemu.

Drużynę reprezentacji TVP poprowadził znany dziennikarz Rafał Patyra. Mimo, że w bramce miał legendarnego Jana Tomaszewskiego to nie mógł zaliczyć tego dnia do udanych. Jego drużyna przegrała z drużyną Kazimierza Deyny aż 1:8!

W drużynie Deyna Team zaprezentował się również Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, który tuż przed spotkaniem pełen radości powiedział, że nie spodziewał się w życiu, że kiedykolwiek będzie miał okazję zagrać w drużynie prowadzonej przez słynnego trenera Andrzeja Strejlaua. Do licznie zgromadzonych kibiców na początku meczu powiedział też: ” Szanowni Państwo! Jesteśmy w samym sercu Kociewia, które bije dzisiaj specjalnie dla Kazimierza Deyny. Jesteśmy w mieście, w którym rodzą się gwiazdy. Właśnie tu, w Starogardzie Gdańskim, 23 października 1947 roku urodził się Kazimierz Deyna – legenda polskiego futbolu. Gdyby żył w tym roku skończyłby 70 lat. Uczcijmy radośnie tę wyjątkową rocznicę i pokażmy całej Polsce, że Starogard to miasto, w którym pamięć o Kaz Generale żyje nieustannie „.

W przerwie meczu niektórzy kibice mogli strzelać rzuty karne Janowi Tomaszewskiemu. Bramkarz, który kiedyś zatrzymał Anglię tym razem nie dał rady obronić się przed uderzeniami walecznych starogardzian. Ci, którzy strzelili karnego otrzymywali piłkę do gry.

Mecz był świetnie przygotowaną imprezą. Pan Kazimierz Deyna patrząc na to wszystko z góry musiał być dumny, że tak dużo osób świętowało jego urodziny!

Deyna Team – Reprezentacja TVP 8:1 (5:0)