Strona Główna / Finanse / Czarne chmury nad Leszkiem Czarneckim – akcje jego spółek topnieją w zawrotnym tempie. Nawet 90 % przeceny!
1203-gielda

Czarne chmury nad Leszkiem Czarneckim – akcje jego spółek topnieją w zawrotnym tempie. Nawet 90 % przeceny!

Leszek Czarnecki, bohater medialny ostatnich dni, oraz polski miliarder nie ma łatwych dni. Choć wielu skupia się na Prezesie KNF Marku Chrzanowskim, to trudne dni przeżywa tak naprawdę Leszek Czarnecki, którego spółki topnieją na wycenie, stając się groszowymi spółkami.

Leszek Czarnecki, za sprawą nagrania Marka Chrzanowskiego, Prezesa KNF rozpętał polityczną burzę. Poza nią jego spółki giełdowe i flagowe niegdyś projekty przeżywają burzę, ale finansową.

Wiele z nich patrząc na ostatnie 5 lat, straciło już ponad 90% na wartości. Oto niektóre przykłady, które pokazują, że na Leszku Czarneckim stracił nie tylko Marek Chrzanowski z KNF, ale także wielu zwykłych akcjonariuszy.

Getin Noble Bank – 60% udziałów Leszek Czarnecki . 5 lat temu akcje 10 złotych za sztukę, dziś ok. 40 groszy!

getin noble bank

Idea Bank – Leszek Czarnecki oraz grupa Getin ok. 70% udziałów. 5 lat temu akcje po ok. 30 złotych za akcję, dzisiaj ok. 2,60 złotych za akcję IDEABank

idea

Open Finance – Getin Noble Bank ok. 42 % udziałów, Idea Money 17 % udziałów . 5 lat temu ok. 20 złotych za akcję, obecnie 27 groszy za akcję

open finance

Na dodatek jego banki sprzedawały też obligacje GetBack swoim klientom. Jak to się skończyło wszyscy wiemy…

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poszkodowani-przez-getback-pisza-do-leszka,166,0,2412198.html

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

PKS-10-752x440

Dworzec PKS w Starogardzie po nowemu

Od 1 marca starogardzianie, a także mieszkańcy powiatu i odwiedzający miasto goście będą mogli w pełni ...