Strona Główna / Gastronomia / Co można zrobić z najtańszego owocu w tym sezonie?
arbuz

Co można zrobić z najtańszego owocu w tym sezonie?

W niektórych sklepach kosztuje już nawet 0,99 zł//kg ma pyszny, soczysty, czerwony miąższ. Wiadomo, że chodzi o arbuza. To bardzo tani i popularny owoc o tej porze roku. Właśnie teraz jest najbardziej słodki, aromatyczny i soczyście chrupiący. Zazwyczaj kroimy go i wykładamy na talerz, ale z arbuza można zrobić o wiele więcej!

Pyszny drink arbuzowy:

– mały schłodzony arbuz
– sprite
– rum
– sok z limonki
-słomki

Odkrawamy czubek arbuza i wykrajamy miąższ. Miąższ blendujemy w pojemniku z rumem i sokiem z limonki. Do miąższy dolewamy sprite, mieszamy i całość przelewamy do wnętrza arbuza. W arbuzowej „przykrywce” którą odcieliśmy na początku, na obrzeżach wykrawamy otwory w kształcie np. trójkata, przez które włożymy słomki. Smacznego!

Lody arbuzowe:

-Arbuz
-Mleko
– Miód

Arbuz blendujemy razem z mlekiem i miodem. Mus arbuzowy przelewamy najlepiej do specjalnych foremek i zamrażamy.

Arbuz zatopiony w czekoladzie:

– czekolada
– orzechy
– arbuz

Arbuza kroimy w trójkąciki i odkrawamy skórę. W kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę i dodajemy rozkruszone orzechy. Maczamy czubki arbuza w czekoladzie i kładziemy na talerz. Arbuza warto wcześniej zmrozić, żeby czekolada szybko zastygła.

Komentarze

comments

Zobacz również

luka art 26062018

W latach 2018-2020 najwięcej rodzin utraci dopłaty w kredycie Rodzina na Swoim. Zmniejsz swoje raty i przejdź do innego Bankuǃ

Program Rodzina na Swoim był niezwykle popularny wśród młodych Polaków. Szacuje się, że w latach ...