Strona Główna / Finanse / Carrefour planuje e-sklep na terenie całych Katowic. Póki co działa w kilku dzielnicach
44753_carrefour-celuje-w-5-mld-euro-przychodu-z-_1

Carrefour planuje e-sklep na terenie całych Katowic. Póki co działa w kilku dzielnicach

Zakaz handlu w niedzielę mocno wymusił na dużych sieciach handlowych szukania nowych rozwiązań. Jednym z nich w przyszłości może być handel poprzez internet. Na terenie Katowic w kilku dzielnicach Carrefour już posiada e-sklep. W przyszłości e-handel ma objąć całe Katowice.

Aż 20 tysięcy różnych produktów można znaleźć w e-sklepie grocery w Katowicach związanych z produktami spożywczymi ale również chemią gospodarczą, kosmetykami czy inne. Póki co mogą zamawiać mieszkańcy Śródmieścia i okolic. W planach jest jednak by za kilka tygodni e-sklep działał zasięgiem na całe Katowice.

baner 2

„E-sklep spożywczy Carrefour, który uruchomiliśmy nieco ponad 2 lata temu w stolicy, osiąga obecnie trzycyfrowe wzrosty sprzedaży rok do roku. Tak doskonała dynamika pokazuje, że Polacy są już gotowi kupować produkty spożywcze przez Internet. Planujemy kolejne otwarcie w dużym polskim mieście” – powiedział prezes i dyrektor generalny Carrefour Polska Christophe Rabatel

Według danych Euromonitor International, krajowy rynek e-grocery rośnie już w tempie ok. 15-20% rocznie, tj. 1% wartości całej sprzedaży detalicznej, podał Carrefour.

E-sklep spożywczy Carrefour dysponuje tzw. „dark store”, czyli magazynem spożywczym dedykowanym zakupom internetowym. Dark store w Katowicach ma około 1400m2.

Czy takie e-zakupy jakie proponuje Carrefour rozwiną się kiedyś w przyszłości w naszym mieście?

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Dom Pogodnego Seniora REMI już otwarty – trwa nabór na wolne miejsca

Problem starości w Polsce nie musi być bólem głowy. Wszystko za sprawą nowo otwartego Domu ...