Strona Główna / Finanse / Była spółka Leszka Czarneckiego chce zmienić nazwę w celu ochrony wizerunku
Logo_LC_Corp

Była spółka Leszka Czarneckiego chce zmienić nazwę w celu ochrony wizerunku

Miliarder Leszek Czarnecki przez lata był uznawany za mistrza kreowania biznesowego wizerunku. Po rozpętaniu afery z taśmami KNF mit powoli pryska a jedna z jego byłych spółek, gdzie był dużym udziałowcem poprzez swoje podmioty, w celu ochrony swojego wizerunku chce zmienić swoją nazwę.

Chodzi o spółkę LC Corp, której większościowym akcjonariuszem do 2017 roku był m.in. Leszek Czarnecki i jego podmioty zależne. W ostatnich dniach spółka wydała komunikat gdzie wyraźnie chce oddzielenia tożsamości korporacyjnej od byłego większościowego akcjonariusza:

„(…) kierując się potrzebą odświeżenia wizerunku spółki, jak również wobec pojawiających się licznych informacji prasowych identyfikujących spółkę jako podmiot należący do grupy byłego większościowego akcjonariusza spółki (będącego nim do 2017 roku), wpływających na postrzeganie spółki oraz notowania jej instrumentów finansowych, oraz z uwagi na istnienie na rynku innego, znaczącego podmiotu należącego do byłego większościowego akcjonariusza spółki o takiej samej nazwie firmy do firmy spółki (co dodatkowo może wprowadzać w błąd), podjęta została w dniu dzisiejszym tj. 19 listopada 2018 r. uchwała zarządu mająca na celu podjęcie działań zmierzających do zmiany firmy spółki. Powyższa propozycja zmiany, wymagająca dla swojej skuteczności zmiany statutu spółki zostanie przedstawiona przez zarząd na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy” – czytamy w komunikacie.

https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/leszek-czarnecki-sprzedaje-lc-corp/cs9wwnb

Flagowym projektem spółki w ostatnim czasie był z całą pewnością był drapach chmur Sky Tower z Wrocławia.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego 1

Śmiertelny wypadek w zatoce autobusowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka ...

Remi Dom Seniora