Strona Główna / Kronika Policyjna / Badali przyczyny tragicznego wypadku drogowego
Starogard Gdański - Badali przyczyny tragicznego wypadku drogowego 7

Badali przyczyny tragicznego wypadku drogowego

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego i Kalisk, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad spotkali się na drodze krajowej nr 22 w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 29-letni pasażer bmw. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w tym rejonie.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w każdym przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą między innymi policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Wspomniane osoby spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie stan nawierzchni, infrastrukturę drogową oraz prawidłowość oznakowania.

Do takiego zdarzenia doszło 2 czerwca br. około godz. 4.00 na tzw. Berlince w miejscowości Dąbrowa. Wówczas oficer dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o  wypadku drogowym, w którym uczestniczyło auto marki BMW. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący tym pojazdem mężczyzna zjechał na prawe pobocze drogi, gdzie czołowo uderzył w drzewo. Obrażenia jakich doznał 29-letni pasażer tego auta okazały się śmiertelne. Kierowca oraz drugi pasażer bmw trafili do szpitala.

Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi jak i infrastrukturze drogowej.

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Dom Pogodnego Seniora REMI już otwarty – trwa nabór na wolne miejsca

Problem starości w Polsce nie musi być bólem głowy. Wszystko za sprawą nowo otwartego Domu ...