Remi Dom Seniora
Strona Główna / Męski Świat / Autobusy wracają na Rynek
RYNEK (1 of 3)-2

Autobusy wracają na Rynek

Od poniedziałku 8 października Rynek będzie przejezdny w obu kierunkach. Otwarty zostanie przejazd od ulicy Hallera do ul. Chojnickiej.

Kończy się przebudowa Rynku. W związku z tym od poniedziałku, 8 października będzie można jeździć przez Rynek w obu kierunkach: północ – południe, czyli od ulicy Hallera do ul. Chojnickiej oraz w kierunku południe – północ, czyli od ulicy Paderewskiego do ul. Kanałowej. Na Rynek wrócą też autobusy. To oznacza likwidację tymczasowych  przystanków na ul. Kanałowej. Nowa organizacja ruchu w obszarze Starego Miasta uniemożliwia kierowcom objeżdżanie go dookoła. Południowa strona płyty jest zamknięta dla ruchu kołowego.

Znak stop pozostanie na końcu ulicy Podgórnej przy wyjeździe z Rynku od strony Kościoła św. Katarzyny. Ulica Kałowa zachowa pierwszeństwo przejazdu, również przy Młynach. Kierowcy nadjeżdżający od strony ul. Tczewskiej będą musieli ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z ulicy Kanałowej i z góry od ul. Sobieskiego.

Warto pamiętać, że w całym obszarze Starego Miasta obowiązuje strefa zamieszkania. To znaczy, że piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami, a kierowcy nie mogą przekraczać prędkości 20 km/h. Zabroniony jest też postój w innych miejscach, niż wyznaczone. Piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i nie mają obowiązku korzystania z chodnika czy pobocza. Dzieci do lat 7 nie muszą przebywać pod opieką osoby starszej.

mapa Rynek projekt

Magdalena Dalecka

Komentarze

comments

Zobacz również

luka art 26062018

W latach 2018-2020 najwięcej rodzin utraci dopłaty w kredycie Rodzina na Swoim. Zmniejsz swoje raty i przejdź do innego Bankuǃ

Program Rodzina na Swoim był niezwykle popularny wśród młodych Polaków. Szacuje się, że w latach ...