Strona Główna / Męski Świat / Autobusy wracają na Rynek
RYNEK (1 of 3)-2

Autobusy wracają na Rynek

Od poniedziałku 8 października Rynek będzie przejezdny w obu kierunkach. Otwarty zostanie przejazd od ulicy Hallera do ul. Chojnickiej.

Kończy się przebudowa Rynku. W związku z tym od poniedziałku, 8 października będzie można jeździć przez Rynek w obu kierunkach: północ – południe, czyli od ulicy Hallera do ul. Chojnickiej oraz w kierunku południe – północ, czyli od ulicy Paderewskiego do ul. Kanałowej. Na Rynek wrócą też autobusy. To oznacza likwidację tymczasowych  przystanków na ul. Kanałowej. Nowa organizacja ruchu w obszarze Starego Miasta uniemożliwia kierowcom objeżdżanie go dookoła. Południowa strona płyty jest zamknięta dla ruchu kołowego.

Znak stop pozostanie na końcu ulicy Podgórnej przy wyjeździe z Rynku od strony Kościoła św. Katarzyny. Ulica Kałowa zachowa pierwszeństwo przejazdu, również przy Młynach. Kierowcy nadjeżdżający od strony ul. Tczewskiej będą musieli ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z ulicy Kanałowej i z góry od ul. Sobieskiego.

Warto pamiętać, że w całym obszarze Starego Miasta obowiązuje strefa zamieszkania. To znaczy, że piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami, a kierowcy nie mogą przekraczać prędkości 20 km/h. Zabroniony jest też postój w innych miejscach, niż wyznaczone. Piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i nie mają obowiązku korzystania z chodnika czy pobocza. Dzieci do lat 7 nie muszą przebywać pod opieką osoby starszej.

mapa Rynek projekt

Magdalena Dalecka

Komentarze

comments

Zobacz również

Senior (37 of 54)

Seniorzy mają nowe miejsce

14 października oficjalnie otwarty został Dzienny Dom SENIOR+ w Starogardzie Gdańskim. Miejsce, w którym osoby ...