Strona Główna / Finanse / Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Alior Bank będą współpracowały by pomóc małym i średnim polskim firmom
Bez nazwy-1

Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Alior Bank będą współpracowały by pomóc małym i średnim polskim firmom

Dotąd często wspierane były duże firmy w Polsce. Współpraca Agencji Rozwoju Przemysłu z Alior Bankiem ma dać szansę rozwojowi małym i średnim firmom.

Małe i średnie firmy to kluczowy segment polskiej gospodarki

Małe i średnie firmy a nie duże wytwarzają najwięcej polskiego PKB i zatrudniają najwięcej Polaków. Warto więc by to właśnie te firmy stały się oczkiem w głowie bankowców i polskiego rządu.

baner 004

Jak widać porozumienie Alior Banku z ARP to krok w dobrą stronę. W komunikacie czytamy, że na mocy porozumienia instytucje będą wykorzystywały swoje komplementarne produkty finansowe dla rozszerzenia dostępu przedsiębiorstw do finansowania, czyli jednego z celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jest to pierwsze tego typu porozumienie podpisywane przez ARP z bankiem komercyjnym.

Porozumienie umożliwi rozszerzenie dostępu przedsiębiorstw do finansowania. Współpraca ma dotyczyć współdziałania w finansowaniu projektów inwestycyjnych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz restrukturyzacji zadłużenia przedsiębiorstw, zwiększającej ich potencjał rozwojowy.

Sporą barierą obecną wielu firm jest zakredytowanie, które uniemożliwia dalsze kroki rozwojowe. Restrukturyzacja zobowiązań i zmniejszenie aktualnych rat uwolni zdolności do pozyskiwania nowych środków na rozwój co zwiększy przychody i zyski firm.

Oby więcej tego typu pomysłów na dalszy rozwój polskiej gospodarki. Polski rząd słusznie zauważył, że w Polsce rozwijać nie powinny się tylko duże firmy ale przede wszystkim sektor małych i średnich firm.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

fire-and-water-2354583_1920

Czy PPK to dobry program emerytalny dla Polaków? … Od lewego do prawego

W naszym comiesięcznym cyklu „od lewego do prawego” tradycyjnie zadajemy pytania lokalnym politykom z różnej ...

https://dragondeweloper.pl/