Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / 60 sekund smutku zabiera Ci minutę szczęścia!
16

60 sekund smutku zabiera Ci minutę szczęścia!

Nie bez powodu nadaliśmy taki tytuł artykułu. Dzisiejsza data jest Światowym Dniem Optymisty. Święto to ustanowiono dopiero od zeszłego roku. Ustanowienie go ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pozytywnego myślenia i by zachęcić wszystkich ludzi do zmiany swojej postawy na bardziej optymistyczną. Światowy Dzień Optymisty został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, która poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem. Trzeba przyznać, że pielęgnowanie pozytywnego nastawienia wymaga wysiłku. Pesymizm niestety przychodzi sam. Jak dbać o dobre nastawienie i szczery uśmiech?

Badania wskazują, że ludzie optymistycznie nastawieni do świata cieszą się lepszym zdrowiem niż pesymiści – są oni mniej podatni m.in. na choroby serca i układu krążenia.

Mariusz Pujszo wyjaśnia, w jakim celu założył Fundację non profit „Jestem optymistą”:

Naszym celem jest wzmacnianie kapitału społecznego poprzez promocję postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości i obywatelskiej aktywności na rzecz szeroko rozumianej „zmiany na lepsze”. Chcemy pobudzić ludzi w Polsce i na świecie do pozytywnego myślenia.

Po raz drugi Fundacja organizuje Festiwal Optymizmu, 20 sierpnia w malowniczej Dolinie Dolnego Bugu nad rzeką Liwiec na terenie „Pałacu Łochów” i „Folwarku Łochów” .

Więcej informacji na stronie: http://jestemoptymista.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-festiwalu/

Co nam pomoże przechodzić przez życie z pozytywnym nastawieniem?

Kluczową rolę w pielęgnowaniu pozytywnego nastawienia ma nasze nastawienie do życia, problemów, ludzi i najróżniejszych sytuacji losowych. Jak zatem dbać o pozytywne myślenie?

1) Świadomie unikaj pesymizmu – pesymizm ograbia z sił potrzebnych do przezwyciężenia problemu.

2) Skupiaj się n tym, co pozytywne – dostrzeganie choćby drobnostek dobra spotykających nas w życiu pomaga patrzeć na problemy w kolorowych barwach i zachować radość.

3) Rób coś dla innych – niesamolubne pomaganie komuś jest źródłem głębokiej satysfakcji.

Upatruj sposobności, by zdobywać się na poświęcenia dla innych. Radość z dawania może w znacznym stopniu pomóc nam radzić sobie z niesprzyjającymi okolicznościami. Poświęć chwilę i zastanów się, w jaki sposób możesz komuś pomóc. Okazuj innym osobiste zainteresowanie.

Pielęgnuj swoje nastawienie tak, jakbyś dbał o ogród. Wyrywaj trujące chwasty pesymizmu i zgorzknienia. Siej ziarna zdrowego optymizmu i wzbogacaj swoje życie robieniem tego, co dostarcza pozytywnych emocji. Zbierzesz wtedy plon w postaci większej miary szczęścia.

olan

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od ...

Remi Dom Seniora